Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Dolandırıcılık
 

BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN BÜLTENİ        

     
 
      
          11 MART 2019
 
 
 
 
 
ATM HIRSIZLARI YAKALANDI.
 
 
Balıkesir'de birçok bankaya ait ATM'lere kart kopyalama aparatları yerleştiren şahıslar yakalandı. Balıkesir'de, bankaların ATM cihazının çıkış haznesine aparat yerleştirerek dolandırıcılık yapmaya çalışan 3 kişi yakalandı. Gelen şikâyetler üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.
İlimizde son zamanlarda meydana gelen çeşitli bankaların ATM'lerine aparat (kopyalama cihazı) yerleştirmek suretiyle bir çok vatandaşın banka ve kredi kartlarının kopyalandığı tespit edilmesi üzerine, yapılan çalışmalar sonucu olayı gerçekleştiren şüpheli şahısların ilimize 34…. plaka sayılı gri renkli bir araç ile geldikleri tespit edilmiştir. Şüpheli şahısların İlimiz Devlet Hastanesi önünde bulunan bir bankanın ATM'sine kopyalama cihazı yerleştirdikleri tespit edilmesi üzerine ATM civarına görevlilerimiz tarafından pusu atılmış, aparatı sökmeye çalıştıkları esnada M.A., F.A. ve F.Y. adlı (3) şüpheli şahıs aparatlarla birlikte SUÇÜSTÜ yakalandı. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
 
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 
 
 
 
  Telefon   : 0 266 243 41 14                  Fax  : 0 266 239 61 69                       e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY