Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Motosiklet Hırsızlığı
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ        
     
 
      
          11 ŞUBAT 2019
 
 
 
 
 
MOTOSİKLET HIRSIZI TUTUKLANDI.
 
 
Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk alanında, 2018 yılı Aralık ayında (1), 2019 yılı içerisinde değişik tarihlerde (4) olmak üzere toplamda meydana gelen (5) adet Faili Meçhul Motosiklet Hırsızlığı Olaylarının aydınlatılmasına yönelik Ekiplerimizin yapmış olduğu çalışmalarda, PTS kamera görüntülerinden 3 Şüphelinin olayları gerçekleştirmek için Burhaniye istikametinden gelerek motorları çalıp daha sonra aynı istikamete gittikleri ve birlikte hareket ettikleri anlaşılmıştır.
Kamera görüntülerindeki şüphelilerin kimliklerinin tespitine yönelik çevre ilçelerle yapılan çalışmalar ve görüşmeler neticesi 3 Şüphelinin açık kimlikleri tespit edilmiş ve şüpheli M. K. 08.02.2019 günü Burhaniye ilçesinde yakalanarak Cumhuriyet Savcısından alınan talimatla Ayvalık ilçemize getirilmiş, alınan ifadesi sırasında yakın zamanda İvrindi ilçesinde aynı gün meydana gelen 3 adet motosiklet hırsızlığı olayının da şüphelileri tespit edilerek İvrindi ilçesine bildirilmiştir.  Toplamda 7 motosiklet hırsızlığı olayı aydınlatılmıştır.
Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden M.K.  tutuklanırken, firari M.E. ve E.Ü. adlı 2 şüphelinin yakalama çalışmalarına devam edilmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 
 
 
 
  Telefon   : 0 266 243 41 14                  Fax  : 0 266 239 61 69                       e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY