Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Türkiye Güven-Huzur Uygulaması
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ
 
                                                                                                                                           31 ARALIK 2018
 
BALIKESİR'DE "TÜRKİYE GÜVEN-HUZUR" UYGULAMASI !
 
 
TÜRKİYE GENELİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN "TÜRKİYE GÜVEN-HUZUR"  UYGULAMASI KAPSAMINDA, BALIKESİR'DE DE 20 İLÇEDE ASAYİŞ DENETİMİ YAPILDI. EMNİYET BİRİMLERİ 81 İLDE KOORDİNELİ OLARAK "SABİT YOL UYGULAMASI" VE "UMUMA AÇIK YER UYGULAMASI" ŞEKLİNDE 2 AŞAMALI DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ.
 
 
Türkiye genelinde gerçekleştirilen "Türkiye Güven-Huzur"  Uygulaması kapsamında, Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş, Terör, Narkotik, Kaçakçılık Organize, Mali Şube, Özel Harekât polislerinin katıldığı operasyon, tüm ilçelerde gerçekleştirildi.
 
UYGULAMAYA POLİS EKİPLERİ KATILDI
 
Toplam 20 ilçede, farklı noktalarda polis ekipleri şüpheli görülen araçları ve yayaları durdurdu. Balıkesir Merkez ve İlçelerinde asayiş denetimi yapan ekipler, şüpheli araçları durdurarak araçların içini kontrol etti, sürücü ve yolcuları GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolünden geçirdi. 255 sabit uygulama noktalarında, ekipler şüpheli görülen kişileri durdurarak üst araması yaptı. Uygulama kapsamında durdurulan bazı araçlara, eksik evrak nedeniyle ceza kesildi ve çekiciyle otoparka götürüldü.
Umuma açık yer uygulaması kapsamında da denetlemeler yapıldı. Yapılan aralamalarda haklarında yakalama kararı bulunan kişiler de yakalandı.
 
SABİT YOL VE UMUMA AÇIK YER UYGULAMASI
 
Yol uygulamasında 177 ekip'in destek verdiği denetlemelere 594 personel katıldı.
Yapılan yol ve umuma açık yer denetimlerinde 6.100 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunun yapıldığı, 743 aracın kontrol edildiği, 43 aracın sürücülerine cezai işlem uygulandığı ve 10 aracın ise trafikten men edildiği belirtildi. Uygulama kapsamında haklarında arama kararı bulunan 11 kişi yakalandı. Denetim sonucunda araçlara uygulanan ceza miktarı ise 18.621 TL.
1.295 TL. ceza uygulanan 5 şahsa adli/idari işlemin yapıldığı denetimlerde, 323 işyeri kontrol edilmiş ve 3 iş yerine idari işlem yapılmıştır.
 
DENETİM VE UYGULAMALARA DEVAM EDİLECEK
 
Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için başlatılan denetim ve uygulamalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edilecektir. Halkımızın da güvenlik güçlerine gerekli desteği vererek gördükleri aksaklıkları bizlere bildirmek suretiyle el ele bu sorunların aşılmasına yardımcı olacaklarına gönülden inanıyoruz.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
  Telefon   : 0 266 243 41 14                  Fax  : 0 266 239 61 69                       e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY