Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Nitelikli Dolandırıcılık - Resmi Belgede Sahtecilik
 

BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN BÜLTENİ        

     
 
      
    27 ARALIK 2018
 
 
 
 
NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK - RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK
 
         25.12.2018 günü ilçemizde ikiz plaka kullanan 35 …. plaka sayılı akaryakıt tankeri yakalanmıştır. Yakalanan kamyonun ait olduğu şirketinin Burhaniye-Ayvalık-Edremit-Havran Devlet Hastanelerine Fuel Oil Kalorifer yakıtı verdiği, aynı plakanın (35 …..) aynı marka, aynı renk ve model iki farklı yakıt tankerine takılarak kantar görevlisine rüşvet vererek, kantar fişlerinde oynama yapıldığı, bu şekilde Devletin defalarca zarara uğratıldığı tespit edilmiştir.
Konu ile ilgili olarak şirket yetkilisi N.T., şirketin tanker şoförü T.Ç., kantar görevlisi İ.B., Havran hastane görevlisi A.K., Burhaniye devlet hastanesi görevlileri K.E., T.S., F.G ve İ.C. yakalanarak göz altına alınmış ve 26.12.2018 günü çıkarıldıkları Cumhuriyet Savcılığınca Havran hastane görevlisi A.K., Burhaniye devlet hastanesi görevlileri K.E., T.S., F.G ve İ.C. ifade sonrası serbest kalmış, şirket yetkilisi N.T. ve şirketin tanker şoförü T.Ç. "Resmi Belgede Sahtecilik-Nitelikli Dolandırıcılık" suçlarından sevk edildikleri mahkemece tutuklanmıştır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
 
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 
 
 
  Telefon   : 0 266 243 41 14                  Fax  : 0 266 239 61 69                       e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY