Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Okul Önü Genel Asayiş Trafik Uygulaması
 
 

BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN BÜLTENİ

 
                                                                                                                                      19 ARALIK 2018
 
 
 
 
 
 
BALIKESİR POLİSİ OKUL ÇEVRELERİNDE VE SERVİSLERİNDE
GÜVENLİK VE ASAYİŞ DENETİMİ YAPTI.
 
 
 
 
Vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların olumsuz olarak etkilenebileceği her türlü zararlı unsurlardan uzak tutulması, güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması için Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Çocuk, Narkotik, Trafik ve diğer birimlere bağlı 345 personel ile "Okul Önü Genel Asayiş Trafik Uygulaması" adı altında Balıkesir genelinde uygulama ve denetim yapıldı. Bu kapsamda, 216 okul çevresindeki park, bahçe, metruk bina, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia, tekel ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonlarının genel güvenlik ve asayiş yönünden denetimleri yapıldı.
Yapılan denetimlerde 3 bin 112 şahsın GBT (güvenlik bilgi toplama) kaydı sorgulaması, 643 araç ile okul servisi kontrol edildi. 19 araç sürücüsüne işlem yapılırken, 379 umuma açık yer,  internet kafe,  park ve bahçe denetlendi. Polisin denetimlerinde aranan 10 şahıs yakalandı. 3 iş yeri hakkında da tutanak düzenlendi.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 
 
 
 
  Telefon   : 0 266 243 41 14                  Fax  : 0 266 239 61 69                       e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY