Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Nitelikli Dolandırıcılık
 
 

BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN BÜLTENİ        

     
      
          17 ARALIK 2018
 
 
 
 
BALIKESİR POLİSİ DOLANDIRICI ŞEBEKESİNİ ÇÖKERTTİ.
 
 
 
Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünden Nitelikli Dolandırıcılara Şafak Operasyonu.
Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğine gelen ihbarı değerlendiren dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri; Balıkesir il merkezinde Devlet kurumlarında üst düzey yöneticilerinde içinde bulunduğu birçok vatandaşın T.C kimlik numaralarını ele geçirerek özellikle psikiyatri hekimlerinden sağlık raporları çıkarttığı, çıkarttıkları sağlık raporları ile uyuşturucu ve uyarıcı niteliğindeki ilaçları yüklü miktarda hastane ve Aile Hekimliklerinden reçeteye yazdırdıkları tespit edildi. Şüpheli şahısların yazdırdıkları ilaçları değişik eczanelerden alarak piyasada pazarladıkları, kendilerine ekonomik rant sağladıkları yönünde bilgilere ulaşan ekipler; vatandaşları ve Devleti ekonomik yönden zarara uğratan şahısların tespiti ve yakalanmaları yönünde ilaçların reçete olarak düzenlendiği Hastane ve Aile Hekimlikleri ile alımını gerçekleştirdikleri eczanelerden elde ettikleri yüzlerce güvenlik kamerasını tek tek inceleyerek şahısların eşkâllerine ulaştı. Soruşturmayı derinleştiren ekipler vatandaşları mağdur duruma düşüren Ş.D, D.D, T.D ve A.D isimli şahısları tespit etti.
Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler şüphelilerin yakalanmasına yönelik düzenlediği şafak operasyonuyla vatandaşlar adına yazdırdıkları ilaç kutuları, suçta kullandıkları belgeler ile birlikte yakaladı. Hatta şüpheli şahısların T.C. kimlik numaralarını ele geçirdikleri mağdur şahısların aile hekimliklerini bile değiştirdikleri bilgisine ulaşıldı. 
Yakalanan Ş.D, D.D, T.D ve A.D isimli şahıslardan Ş.D sevk edildiği Adli Makamlarca TUTUKLANARAK cezaevine gönderilmiş, D. D ise Adli kontrol kararı ile salıverilmiştir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 
  Telefon   : 0 266 243 41 14                  Fax  : 0 266 239 61 69                       e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY