Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Göçmen Kaçakçılığı ve Göçmen Ticareti
 

BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN BÜLTENİ        

     
 
      
          03 ARALIK 2018
 
 
 
 
 
 
POLİS GÖÇMEN KAÇAKÇILARINA ŞAFAK OPERASYONU
DÜZENLEDİ 18 GÖZALTI.
 
 
 
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şubesi ekipleri, göçmen kaçakçıları ve göçmen ticareti yapanlara yönelik şafak operasyonu düzenledi.
Edinilen istihbari bilgiler neticesinde 34…… plaka sayılı araç içerisinde yer alan şahsın 34…… plaka sayılı araca öncülük ettiği ve öncülük edilen araç içerisinde Afganistan uyruklu şahısların İstanbul ilinden Balıkesir ili Ayvalık ilçesine götürüldüğü Sarımsaklı sahilinden Yunanistan'a geçirileceği  bilgisi alınmıştır. Bursa yolu uygulama noktasında belirtilen plaka sayılı araçlar durdurulmuş, İ.U. adlı şahsın kullandığı 34….. plaka sayılı araç içerisinde 1 adet deniz botu, bu bota ait  bot motoru, bota ait 2 şişirme makinası yine  bota ait kürekler ele geçirilmiştir. 34…… plaka sayılı ikinci araçta ise G.G. adlı 1 şoför ve yan kısmındaki koltukta  Ç.D. adlı 1 şahıs ve  15 Afganistan uyruklu şahıs  ile birlikte muhafaza altına alınmıştır. Şahısların yapılan üst aramasında İ. U. isimli şahısın üzerinde 100 euro, 100 dolar ve 630 TL:  Ç. D. isimli şahıs üzerinde 1 adet 100 dolar, 100 euro ve 335 TL: G.G. isimli şahsın üzerinde ise 1215 TL para ele geçirilmiştir. Tahkikat yapılmak üzere şahıslar Jandarma personeline teslim edilmiştir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
 
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 
 
  Telefon   : 0 266 243 41 14                  Fax  : 0 266 239 61 69                       e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY