Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük
 

BALIKESİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN BÜLTENİ

 
                                                                      09 EKİM 2018
 
                                                                                             
"KIRMIZI DÜDÜK" ÇALAN ÇOCUKLARA BİSİKLET
 
Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” uygulamasında sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlar en çok beğeni alan 4 çocuğa Vali Ersin Yazıcı tarafından bisiklet hediye edildi. İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan 'Hatalı sürücüye kırmızı düdük' uygulamasıyla sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımla en çok beğeni alan 4 çocuğa 'Kemer Takma Eğitimi' verilen çadır önünde düzenlenen törenle Vali Ersin Yazıcı tarafından bisiklet hediye edildi.
 
HATALI SÜRÜCÜYE KIRMIZI DÜDÜK
 
İçişleri Bakanlığı tarafından ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması ve trafik güvenliği konusunda farkındalığın oluşturulması amacıyla 14-31 Ağustos tarihleri arasında ülke genelinde "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında hatalı sürücüleri uyarmak için kırmızı düdük dağıtılan çocuklardan seyahatleri boyunca trafik kurallarına uymaları konusunda ailelerini uyararak kendilerine verilen görev kartlarındaki görevleri yapıp sosyal medya üzerinden göreve ilişkin fotoğraflarını gönderen ve en fazla beğeni alan 100 çocuğa bisiklet hediye edildi.
Proje kapsamında kampanyaya katılan çocuklar, seyahatleri boyunca trafik kurallarına uymaları konusunda ailelerini uyararak, sosyal medya üzerinden #KırmızıDüdük etiketiyle fotoğraf paylaştı.
Bu kapsamda, Balıkesir'den kampanyaya katılan Beyza Nur Demirbay, Ramazan Eymen Ok, Emir Hasan Özcan ve Ahmet Efe İnce trafikte hatalı sürücüleri uyarırken çektikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaşarak en fazla beğeniyi alan 4 isim oldu.
Balıkesir'de de göreve ilişkin fotoğrafları gönderip dereceye giren çocuklara, Vali Ersin Yazıcı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Kınay tarafından bisiklet hediye edildi. Bisikletlerini alan çocuklar, daha sonra hep birlikte kırmızı düdüklerini çaldı.
 
UYARI VE EĞİTİM ÇADIRI
 
Verilen hediyelerin ardından Vali Ersin Yazıcı, proje kapsamında trafik kurallarını ihlal eden, emniyet kemeri takmayan, hız kuralına uymayan, alkollü araç kullanan, cep telefonu ile konuşan kişilerin tespit edildiğinde, ceza kesilmeden uyarı ve eğitimlerin verildiği çadırı ziyaret etti.
 
GELECEK NESİLLERE ÖRNEK OLALIM
 
Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı, şu ifadelere yer verdi: "Bu tür çalışmalar artarak devam edecek. Temel hedefimiz trafik kazalarını en aza indirmek. Dolayısıyla, huzurlu ve güvenli bir trafik ortamı oluşturmanın yolu, trafik kurallarına uyan bir toplum olmaktan geçmektedir. Trafik güvenliğinin sağlanarak, geleceğimiz olan çocuklarımıza güvenli bir trafik ortamı bırakabilmemizin tek yolu da birey olarak kendimizin trafik kurallarına uymasıdır. Sağlıklı ve güvenli bir toplum için, trafik kurallarına uyalım ve gelecek nesillere örnek olalım. Bu kampanyanın amacına ulaşmasına en büyük etken çocuklarımız. Bu çocuklarımız ülke genelinde ilk 100 kişi içerisine girdi. Ben bu kampanyadaki başarılarından dolayı teşekkür ediyorum." dedi.
Programın ardından protokol üyeleri, dereceye giren çocuklar ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
                                                                           
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
  Telefon   : 0 266 243 41 14          Fax  : 0 266 239 61 69       e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY