Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Turizm Uygulaması
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ
                                                          
                                                                                                              09  TEMMUZ  2018  
 
BALIKESİR'DE "TURİZM" UYGULAMASI
 
 
 
Türkiye genelinde gerçekleştirilen "TURİZM" uygulaması kapsamında, Balıkesir'de de 20 ilçede asayiş denetimi yapıldı. Güvenlik birimleri 81 ilde koordineli olarak "sabit yol uygulaması" ve "umuma açık yer uygulaması" şeklinde 2 aşamalı denetim gerçekleştirdi.
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş, Terör, Narkotik, Kaçakçılık Organize, Mali Şube, Özel Harekât polislerinin katıldığı operasyon, tüm ilçelerde gerçekleştirildi.
 
UYGULAMAYA POLİS EKİPLERİ KATILDI
 
Toplam 20 ilçede, farklı noktalarda polis ekipleri şüpheli görülen araçları ve yayaları durdurdu. Balıkesir Merkez ve İlçelerinde asayiş denetimi yapan ekipler, şüpheli araçları durdurarak araçların içini kontrol etti, sürücü ve yolcuları GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolünden geçirdi. 65 sabit ve seyyar uygulama noktalarında, ekipler şüpheli görülen kişileri durdurarak üst araması yaptı. Uygulama kapsamında durdurulan bazı araçlara, eksik evrak nedeniyle ceza kesildi ve çekiciyle otoparka götürüldü.
Umuma açık yer uygulaması kapsamında da denetlemeler yapıldı. Yapılan aralamalarda haklarında yakalama kararı bulunan kişiler de yakalandı.
 
SABİT YOL VE UMUMA AÇIK YER UYGULAMASI
 
Yol ve umuma açık yer uygulamasında 113 ekip'in destek verdiği denetlemelere 456 personel katıldı.
Yapılan yol ve umuma açık yer denetimlerinde 3 bin 751 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunun yapıldığı, 456 aracın kontrol edildiği, 50 aracın sürücülerine cezai işlem uygulandığı ve 101 aracın ise trafikten men edildiği belirtildi. Uygulama kapsamında haklarında arama kararı bulunan 11 kişi yakalandı. Denetim sonucunda araçlara uygulanan ceza miktarı 17.956 TL. Denetimlerde 10 araç trafikten men edildi.
 
DENETİM VE UYGULAMALARA DEVAM EDİLECEK
 
Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için başlatılan denetim ve uygulamalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edilecektir. Halkımızın da güvenlik güçlerine gerekli desteği vererek gördükleri aksaklıkları bizlere bildirmek suretiyle el ele bu sorunların aşılmasına yardımcı olacaklarına gönülden inanıyoruz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
  Telefon   : 0 266 243 41 14                  Fax  : 0 266 239 61 69                       e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY