Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak
 

BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN BÜLTENİ        

     
 
 
     07 HAZİRAN 2018
 
 
 
 
 
UYUŞTURUCU  MADDE  TİCARETİ  YAPMAK
 
 
Ayvalık ilçesinde uyuşturucu madde imalatı ve ticareti yaptıkları iddia edilen şüphelilerin yakalanması için Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.
Şüphelilerin, dinlemeye takılmamak için telefonla konuşmadıkları, sadece sosyal medya platformları üzerinden alıcılarla irtibata geçerek satış yaptıkları öğrenildi.
Ayvalık KOM Grup Amirliği görevlilerince 2 ara yakalamada D. Y. isimli şahsın kendisi ile birlikte hareket eden şahıslara telefon görüşmesi yapmaktan kaçınarak İnternet üzeri programlardan yararlanarak Uyuşturucu Madde Ticareti suçunu işlediğinin tespit edilmesi üzerine,  07.06.2018 günü eş zamanlı olarak tespit edilen 6 şüpheli şahsın ikametlerinde arama yapılmış yapılan aramalarda şüpheli D.K.'ye ait işyerinde poşet içerisinde daralı ağırlığı 18 gram esrar maddesi, 4 adet Ragopen hap ve suçtan elde edildiği değerlendirilen 100 TL paraya el konuldu. Şüpheliler D.Y., D.K. ve B.D. adlı şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edileceklerdir. Diğer yandan sosyal medya üzerinden uyuşturucu maddeleri öven yayınlar yaptığı tespit edilen şüpheli B.D. hakkında ise yasal işlemlere başlanmıştır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
                            BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
           
 
 
 
 
 
Telefon   : 0 266 243 41 14       Fax  : 0 266 239 61 69  e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY