Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Nitelikli Dolandırıcılık
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ
 
                                                                                                                                            11 NİSAN 2018
 
           
                                       
NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK
 
 
Balıkesir'de telefonla aradığı bir vatandaşı 'adınız FETÖ'ye karıştı' diyerek dolandıran şüpheli, polisin titiz takibi ile yakalandı.
Şüpheli A. A., Bandırma'da yaşayan Ö.Ç.'yi telefonla arayarak kendini komiser olarak tanıttı. Ö.Ç.'ye adının FETÖ soruşturmasına karıştığını söyleyen A.A. bankadan çekeceği 30.000 Doları şube önüne gelecek polis memuruna vermesini söyledi.
Dolandırıldığını anlayan Ö.Ç.'nin bilgi vermesi üzerine çalışma başlatan Bandırma Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, hakkında aynı suçtan kesinleşmiş 8 yıl hapis cezası bulunan  cezaevi firarisi A. A.'yı suçüstü, firar eden A. A.'yı ise yapılan çalışma sonucu kaçmaya çalışırken terminalde yakaladı.
Polis ekipleri, kentte son günlerde bu tarz dolandırıcılık olaylarının yaşandığını belirterek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Her iki şüpheli de hazırlanacak tahkikat evrakı ile birlikte 11. 04. 2018 günü Cumhuriyet Başsavcılığında hazır edilecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
                                                 
 
 
 
 BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 
 
 
  Telefon   : 0 266 243 41 14                  Fax  : 0 266 239 61 69                       e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY