Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Araç Kiralama Firmalarına Denetim
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ
 
                                                                                                                                           09 ŞUBAT 2018
 
           
                           
ARAÇ KİRALAMA FİRMALARINA DENETLEME YAPILDI
 
 
Balıkesir'de araç kiralama firmalarına gerçekleştirilen denetimlerde, kanuna ve sisteme aykırı hareket eden 10 işyerine 69 bin 014 TL'lik cezai işlem uygulandı.
Kiraya verdiği araçlarla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğünün Kiralık Araç Bildirim Sistemi'ne veri girişi yapmadığı belirlenen 9 şirkete ise idari para cezası uygulandı.
Balıkesir Emniyet Müdürlüğü, il genelindeki araç kiralama firmalarına yönelik denetim gerçekleştirdi. 130 araç kiralama firmasında yapılan denetimlerde, kayıt dışı olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen 1 işyeri ile kimlik bildiriminde bulunmadığı belirlenen 9 işyeri hakkında tutanak tanzim edildi.
07/02/2018 günü 08.00 - 08/02/2018 günü 08.00 saatleri arasında ilimiz genelinde (22) ekip, (69) personel ile yapılan Araç Kiralama Firmalarına yönelik yapılan denetlemelerde ayrıca bir adet ruhsatsız kurusıkıdan bozma 9 mm p 28 yazı ibareli, şarjöründe 11 adet fişek basılı tabanca alınmış  olup, toplamda 69.014  TL para cezası uygulanmıştır.
Kiralık Araç Bildirim Sistemi nedir?  Emniyet Genel Müdürlüğünce geliştirilen ve 3 Ekim 2015 tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayan Kiralık Araç Bildirim Sistemi (KABİS) ile sistemin kullanıcısı olan araç kiralama şirketlerinin sorumlu işleticileri ve yöneticileri, kiralanan araç bilgileri ile aracı kiralayanların kimlik bilgilerini Emniyet Genel Müdürlüğüne elektronik ortamda anlık bildirmek zorunda.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 
 
  Telefon   : 0 266 243 41 14                  Fax  : 0 266 239 61 69                       e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY