Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Türkiye Huzur Arife-2 Uygulaması
 
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
  BASIN BÜLTENİ        
     
 
         01 EYLÜL 2017
 
 
           
 
TÜRKİYE HUZUR ARİFE-2 UYGULAMASI
 
                                                                                             
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca eş zamanlı olarak yapılan "Türkiye Huzur Arife-2 Uygulaması" gerçekleştirildi.
 
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı Asayiş, Terör, Narkotik, Kaçakçılık Organize, Mali Şube, Özel Harekât polislerinin katıldığı operasyon, tüm ilçelerde gerçekleştirildi.
Denetimlerin ilk aşaması 31.08.2017 Perşembe günü 14.00-19.00, ikinci aşaması ise saat 20.00'de başlatılıp saat 23.00'te tamamlandı.
Uygulama kapsamında durdurulan bazı araçlara, eksik evrak nedeniyle ceza kesildi ve çekiciyle otoparka götürüldü.
Denetimlerde özel eğitimli narkotik ve patlayıcıya duyarlı 1 dedektör köpek katılırken, yapılan yol ve umuma açık yer denetimlerinde 3 bin 717 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu yapıldı.
22 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ
Yapılan denetimler sonucunda, 1007 aracın kontrol edildiği, 155 aracın sürücülerine cezai işlem uygulandığı ve 22 aracın ise trafikten men edildiği belirtildi. Denetim sonucunda araçlara uygulanan ceza miktarı da 29.740 TL.
Uygulamada 82 ekip'in destek verdiği denetlemelere 349 personel katıldı. Uygulama kapsamında haklarında arama kararı bulunan 5 kişi yakalandı, 2 şahıs gözaltına alınırken, uygulama 47 noktada yapıldı.Denetimlerde yapılan aramalarda, 1 tabanca ile 30 mermi ele geçirildi.
DENETİM VE UYGULAMALARA DEVAM EDİLECEK
           Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için başlatılan denetim ve uygulamalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edilecektir. Halkımızın da güvenlik güçlerine gerekli desteği vererek gördükleri aksaklıkları bizlere bildirmek suretiyle el ele bu sorunların aşılmasına yardımcı olacaklarına gönülden inanıyoruz.
 
           Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
           
 
 
 
 
 
Telefon   : 0 266 243 41 14       Fax  : 0 266 239 61 69  e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY