Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Türkiye Huzur Arife-2 Uygulaması
 
 
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
  BASIN BÜLTENİ        
     
 
         30 AĞUSTOS 2017
 
 
           
 
TÜRKİYE HUZUR ARİFE-2 UYGULAMASI
 
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca eş zamanlı olarak yapılan "Türkiye Huzur Arife-2 Uygulaması" gerçekleştirildi.
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı Asayiş, Terör, Narkotik, Kaçakçılık Organize, Mali Şube, Özel Harekât polislerinin katıldığı operasyon, tüm ilçelerde gerçekleştirildi.
Denetimlerin ilk aşaması 29.08.2017 Salı günü 14.00-19.00, ikinci aşaması ise saat 20.00'de başlatılıp saat 23.00'te tamamlandı.
Uygulama kapsamında durdurulan bazı araçlara, eksik evrak nedeniyle ceza kesildi ve çekiciyle otoparka götürüldü.
Denetimlerde özel eğitimli narkotik ve patlayıcıya duyarlı 1 dedektör köpek katılırken, yapılan yol ve umuma açık yer denetimlerinde 3 bin 533 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu yapıldı.
18 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ
Yapılan denetimler sonucunda, 1055 aracın kontrol edildiği, 58 aracın sürücülerine cezai işlem uygulandığı ve 18 aracın ise trafikten men edildiği belirtildi. Denetim sonucunda araçlara uygulanan ceza miktarı da 14.645 TL.
Uygulamada 82 ekip'in destek verdiği denetlemelere 352 personel katıldı. Uygulama kapsamında haklarında arama kararı bulunan 4 kişi de yakalandı, adli-idari işlem yapılan şahıs sayısı 1 olurken, uygulama 47 noktada yapıldı.
Denetimlerde yapılan aramalarda, 1 tabanca, 1 av tüfeği, 1 kurusıkı tabanca ile 124 adet fişek- mermi ele geçirildi.
DENETİM VE UYGULAMALARA DEVAM EDİLECEK
Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için başlatılan denetim ve uygulamalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edilecektir. Halkımızın da güvenlik güçlerine gerekli desteği vererek gördükleri aksaklıkları bizlere bildirmek suretiyle el ele bu sorunların aşılmasına yardımcı olacaklarına gönülden inanıyoruz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MEDYA-HALKLA İLİŞKİLER VE PROTOKOL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
           
 
 
 
 
 
Telefon   : 0 266 243 41 14       Fax  : 0 266 239 61 69  e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr
 
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY