Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
FETÖ-PDY Silahlı Terör Örgütü Üyesi Olmak
 

 

BALIKESİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

BASIN BÜLTENİ

 

10 MAYIS 2017

 

 

(FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ)

 

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün faaliyetinin deşifresine ve engellenmesine yönelik yürütülmekte olan soruşturma kapsamında silahlı terör örgütü üyesi olmak suçlamasıyla;

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilimizde tekrar aktif faaliyet göstermeye başlayan Balıkesir Eğitim Danışmanlığı yapılanmasına yönelik fiziki ve teknik takip çalışmaları neticesinde tespit edilen toplam (26) hedef şüpheliye ve aralarında ışık evleri ve gaybubet evlerinin(firari örgüt mensuplarının saklandıkları evler) de bulunduğu toplam (56) adrese eş zamanlı operasyon planlanmış olup takip edilen hedeflerden birinin takibi fark ederek kaçmaya başlaması üzerinde yakalanması neticesinde diğer hedef şüphelilerin de kaçma ihtimaline karşı durum gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında değerlendirilerek 09.05.2017 günü saat 22.40’da Balıkesir merkezli toplam (14) ilde eş zamanlı operasyon başlatılmıştır.

E.D. yapılanması üst düzey yöneticisi pozisyonunda görev yapan ve Erzurum irşad imamı olarak firari durumda olan şüpheli M.H.K. 3. Katta bulunan ikametine girildiği sırada kaçmak isterken balkondan düşerek ex olmuştur.

Toplam (56) adreste aralarında yeni il sorumlularının ve mahrem imamların da bulunduğu (26) hedefin (22)’si yakalanmış olup hedef şahısların dışında arama yapılan adreslerde şüpheliler ile irtibatlı olan FETÖ-PDY firarisi veya By Lock kullanıcısı (18) kişi ile birlikte operasyon kapsamında toplam (40) şüpheli yakalanmıştır.

Operasyon neticesinde birçok dijital materyale el konulmuş (4) üst düzey örgüt yöneticisinden sahte kimlik ele geçirilmiştir. Evlerde yapılan aramalar neticesinde toplam 57.000 TL, 99.000 Dolar, 3.500 Euro ile 173.000 değerinde (14) adet çek ele geçirilmiştir.

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile Mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

                              BALIKESİR VALİLİĞİTelefon   : 0 266 243 41 14                  Fax  : 0 266 239 61 69                       e-posta    :  balikesirbasin@egm.gov.tr  
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY